جزئیات اخبار اقدامات موثر و مثبت  پتروشیمی دنا در منطقه پارس جنوبی _ عسلویه

جزئیات اخبار اقدامات موثر و مثبت  پتروشیمی دنا در منطقه پارس جنوبی _ عسلویه

در جلسه ای که در محل فرمانداری عسلویه برگزار گردید، از شرکت های پتروشیمی که در خاتمه یافتن اعتصابات کارگری سال اخیر نقش موثری داشته اند تقدیر به عمل آمد .
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی دنا ، در این جلسه که با حضور فرماندار و مقامات عالی رتبه شهرستان و مدیران عامل شرکت های پتروشیمی این منطقه برگزار گردید .
دکتر هاشمی مدیر عامل پتروشیمی دنا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پتروشیمی دنا به تشریح اقدامات  انجام شده در زمان بروز التهابات و اعتصابات کارگری که از مهرماه تا بهمن ماه ۱۴۰۱ ادامه داشت پرداخت و اظهار داشت ، این اعتصابات باعث ایجاد اخلال و بی نظمی در منطقه شده بود، لذا با آسیب شناسی دقیقی که انجام شد این التهابات به برخی سوئ مدیریت ها و اقدامات پیمانکاران و عدم پرداخت معوقات پیمانکاری مربوط بود.
با تدابیری مهمی که صورت پذیرفت ۱۵۰ میلیارد تومان یعنی بخش زیادی از اعتباراتی که به پروژه اختصاص یافته بود به پیمانکاران جهت تسویه معوقات پرداخت شد، که این مهم به جهت نظم دهی و کمک به آرامش منطقه انجام شد .
در این راستا با تغییرات مدیریتی ،تعدادی از مدیران ناکارآمد نیز که بخشی از التهابات بواسطه تصمیمات و حضورشان در این پروژه بوجود آمده بود برکنار شدند. وی با بیان این مطلب تصریح کرد با خاتمه  یافتن اعتصابات کارگری و بازگشت آرامش به این مجتمع پتروشیمی، با برنامه ریزی منسجم و با تعامل با شرکت های دانش بنیان و با استفاده از ظرفیت های متخصصان داخلی در زمینه طراحی تولید و ساخت تجهیزات مورد نیاز پروژه ، در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ موفق به نصب بزرگترین راکتور ساخت داخل شدیم که پتروشیمی دنا بعنوان یک مجموعه معظم و نماد تلاش و خودباوری در منطقه پارس جنوبی معرفی و در مسیر شکوفایی و بهره برداری قرارگرفت  و هم اکنون نیز اکثر جبهه های کاری این این واحد پتروشیمی فعال می باشد. اقدامات موثری نیز در حوزه تامین مالی با مجموعه های بانکی و تامین سرمایه در حال انجام است که درصورت تامین مالی توسط مجموعه های مذکور و سهامدران تا تابستان سال آینده شاهد بهره برداری از پتروشیمی دنا خواهیم بود.
در ادامه این جلسه فرماندار عسلویه از اقدامات موثر و به موقع پتروشیمی دنا در زمان بروز التهابات و اعتصابات و نقش این مجموعه در خاتمه یافتن اعتصابات و بازگشت آرامش به منطقه تشکر و قدردانی به عمل آورد.